Palivové a krbové dřevo

 

Co jiní jenom prodávají, my i vyrábíme!

špalek​Chcete koupit palivové dřevo? Přijeďte se podívat do našeho skladu v Nové Bystřici u Jindřichova Hradce. Vyrábíme a prodáváme štípané palivové dřevo a krbové dřevo vhodné  na grilování, ale i na topení v kotli, kamnech i krbových kamnech.
V našem sortimentu naleznete jak měkké dřevo (smrk a borovice), tak i tvrdé dřevo. Od levnější olše a břízy až po velmi kvalitní buk.
Dřevo dodáváme jak čerstvé, tak i suché, které je vhodné k okamžitému topení. Skladem máme běžně 2 roky staré dřevo!

Palivové dřevo je nařezané na délky 25, 33 nebo 50 cm a je skladané v hranicích.

 

Obecná výhřevnost dřeva

graf​Základem přepočtu jsou výhřevnosti paliv. Na jednotlivé číselné hodnoty výhřevností je třeba většinou pohlížet jako na orientační, protože jsou ovlivněny mnoha dalšími faktory (vlhkost, místo zdroje čerpání paliva, atd.). Výhřevnosti v tabulce jsou průměrnými hodnotami výhřevností pro paliva obvyklá v České republice.

Přesné hodnoty výhřevností jednotlivých druhů dřeva s respektováním vlhkosti najdete v tabulce Výhřevnosti palivového dřeva.

 


Pozn.: Dřevní hmota při přirozeném provětrávání pod střechou sníží svůj obsah vody na 20% za jeden rok. Čerstvě vytěžené dřevo má vlhkost kolem 50%.


Rady - Tipy - Informace

Topení dřevem je čtyřikrát levnější než elektřinou a třikrát levnější než plynem!

Chcete ušetřit za topení? Topte dřevem!
 • Nabízíme především tvrdé palivové dřevo, které krátíme na délku 1m, ihned štípeme, složíme do hranic a necháme dostatečně proschnout. Podle přání zákazníka pak řežeme na délky 50, 33 a 25 cm.
 • Palivové dříví můžeme prodat i v čerstvém stavu, samozřejmě za levnější cenu.
Kde a v čem se dá pohodlně topit dřevem?
 • Palivové dřevo je vhodné nejenom pro Váš kotel na dřevo, ale i pro krbová kamna, krbovou vložku a pro zahradní krby.
 • Každý výrobce kotlů a kamen Vám jistě poradí, jaký druh dřeva je vhodný pro Váš kotel.
Proč je dřevo alternativním zdrojem tepla?
 • Pokud topíte elektřinou nebo plynem jako hlavním zdrojem tepla, začnete přemýšlet o levnějším alternativním zdroji, kterým dřevo na topení opravdu je. Topte elektřinou či plynem, pokud nemáte čas přikládat nebo pokud se Vám nechce ráno vstávat, jinak si zatopte v krbových kamnech, krbové vložce či kotli na ústřední topení. Zejména na jaře a na podzim určitě přitápění dřevem oceníte.
Nenáročné skladování a snadné zacházení!
 • Palivové dřevo se daleko lépe skladuje, v porovnání s uhlím. Také manipulace se dřevem je čistější a snadnější.
 • Při topení dřevem je minimální odpad. Navíc můžete zbylý popel využít jako hnojivo.
 • Nemáte čas na manipulaci se dřevem? Nechte ji na nás. Objednejte si délku dřeva vhodnou pro Vás, my Vám dřevo nařežeme a dovezeme přímo domů. Pokud si objednáte dřevo suché, ihned můžete topit.

Měření dřeva

V praxi se setkáme s několika různými pojmy používanými při měření dřeva, nejčastěji se měří v PROSTOROVÝCH MÍRÁCH.

Chci více informací


 • Plnometr (m3 - kubík) - základní jednotka pro dřevo; používá se především pro měření dřeva v celých délkách, jedná se o krychli o hraně 1 x 1 x 1 m, zcela plnou dřevní hmoty. Takto se ale palivové dřevo neměří, není to prakticky možné.
 • Prostorový metr (PRM) - naštípaná polena jsou narovnaná do krychle 1 x 1 x 1 m; skládání je časově náročné a proto i drahé, z tohoto důvodu se toto skládání musí zakalkulovat do prodejní ceny.
 • Prostorový metr sypaný (PRM-S) - naštípaná polena jsou nasypána do krychle 1 x 1 x 1 m; jedná se o náhodné sypání palivového dřeva, je to tudíž spravedlivé, ale i levnější, než dřevo skládané.
 • Je nutné si ale uvědomit, že během přepravy může dojít k setřesu dřeva, neznamená to ale, že by bylo dodaného dřeva méně!

  Zavřít


  V jakých mírách se prodává palivové dřevo?

  Palivové dřevo se NIKDY neprodává v m3, neboli v plnometrech. Převodovou jednotkou je prostorový metr, a to buď rovnaný (u délky 1 m, 50 cm) nebo sypaný (často u délek 33 a 25 cm).

  Chci více informací


  U délky 33 a 25 cm se také někdy používá míra prostorový metr rovnaný, protože je ale skládání takto krátkých polínek náročnější, toto dřevo bývá dražší. Většinou bývá toto palivové dřevo složené v dřevěné bedně, aby s ním byla snadnější manipulace.

  Zavřít


  Jak se přepočítají jednotlivé míry dřeva?

  Aby si mohl zákazník porovnat ceny od jednotlivých výrobců palivového dřeva, je nutné používat stejnou prostorovou míru. Jinak můžou být jednotlivé nabídky zkreslující.

  Chci více informací


  Také je důležité vždy vědět, jestli konečná cena je bez DPH, nebo včetně DPH. U nás uvádíme VŽDY ceny včetně DPH. Nemusíte tak nic počítat a ihned znáte konečnou prodejní cenu. Přepočty nám ukazuje následující tabulka, výpočty jsou orientační.

  Zavřít


  Klikněte zde pro úpravu nadpisu

  Klikněte zde pro úpravu textu.